מהנעשה בנויי בימי קורונה העליזים

חזות ונוי (19/07/2020 18:03)

שלום לכולם,

כמו כל ענפים אחרים במשק הקורונה השפיעה גם על ענף הנוי בקיבוץ-שני עובדים קבועים הוצאו לחל"ת למשך חודשיים בגל הראשון. לאחר חזרתם, לצערי, אחד מהם נפגע בתאונת עבודה וחזר לעבודה רק היום.מן הסתם, אירועיים אילו פגעו בהכנת הנויי לקיץ ולפיגור רב בעבודות הגיזום וחזות הקיבוץ. מוראד אנוכי, ואחד העובדים היינו הצוות הפעיל מאחורי עבודות הפיתוח של דשא הבריכה ולאחר מכן כמובן בשתילה עצמה.

הגל השני נתן את אותותו בשבוע שעבר כאשר עובד בכיר בנוי-מוראד-נכנס לבידוד עקב מגע עם חולת קורונה.מכיוון שהמגע היה בסוף השבוע ומוראד לא חזר לעבודה(אז יש מקרים טובים של איכוני שב"כ) אין חשש לכך שאנו יתר הצוות נחשפנו אליו. הוא נבדק ונמצא שלילי לקורונה אך אישתו שתיבדל לחיים ארוכים אובחנה כחולת קורונה ועל כן זמן הבידוד שלו הוארך בעוד שבוע.

לשימחתי יש לי את דור טל ועוד עובד זמני שממלאים את החלל אך לאור היותם חדשים במקצוע זה עדיין לא אותו דבר.

עד כאן נושא הקורונה ועכשיו דברים פחות נעימים:

 

1. עמדות פחים מסויימות נראות ביום ראשון ובחלק מיתר ימי השבוע כמו אחרי פוגרום וזאת בלשון המעטה. הפחים הכתומים לא נועדו לכך שבאם אין מקום בתוכם אז מותר לשים עליהם וזה חגיגה לחתולים.באם אין מקום להכניס בעמדה אחרת או לזרוק בפח הירוק!!

עמדות מיחזור קרטונים נועדה רק לקרטונים ולא לניילונים שבתוכם או כל חומר אחר. ניתנה הוראה לעובדים לזרוק אוטומטית קרטונים שבתוכם כל חומר אחר לפח ללא כל שיקול דעת.

2.בתקופה האחרונה ישנו וונדליזים שיטתי בממטרות ובמחשבי השקייה.רופא השיניים מצא מחשב השקייה שנתלש ולצערי בתלישה הוא גם נהרס ובמקרה שני נעלם מחשב השקייה. שני המקרים עלו לנוי ולמשלם המיסים 1500 ש"ח!!כמו כן, יש אנשים שמחנים את המכונית שלהם על הדשאים ועל הממטרות והנזק כפול-בהערכה גסה הוחלפו ממטרות בשווי של 1200 ש"ח על חשבון משלם המיסים.

כמו כן, יש מקומות בהם אנשים סוגרים את הברזים ידנית מסיבה שלא מובנת לי עדיין ובכך פוגיעים בדשא!!

 

בתיקווה לימים טובים יותר,צוות הנוי